Má ráda všechny odstíny barev.

Klaudie Švrčková patří mezi malíře současného moderního umění a již v mladém věku má za sebou nemalou řadu autorských výstav.

/aneb odjakživa self-taught painter.

V roce 1998 se narodila ve městě Český Těšín ve Slezsku. Po svém úspěšném ukončení středního studia na osmiletém gymnáziu se stala současnou studentkou Fakulty podnikatelské VUT v Brně, na které si v letošním školním roce dodělává inženýrský titul.

Klaudie Švrčková se kresbě a malbě věnovala již od útlého věku díky svým rodičům. I přesto, že nikdy nenavštívila kurz či školu umění, v umění nacházela smysl a o to větší motivaci pracovat na své tvorbě usilovněji doma. Od roku 2015 se tak její zájem i barvy přesunuly především na plátno.

Středobodem její nynější tvorby je kombinace akrylo-temperové malby s prvky popArtu a novodobého stylu zasazeného především do portrétů. Popartově laděné malby svým charakteristickým způsobem reflektují pocity, názory, problémy i radosti lidí z jednoho unikátního světa. Světa ve kterém žijeme, a ve kterém chce autorka upozornit na maličkosti.


Svou první výstavu Klaudie Švrčková zahájila v Brně v roce 2018. Od té doby se svou uměleckou kariérou nezahálela a podařila se jí sklidit řada úspěchů. Za poslední roky se celkem dvakrát podílela na společné mezinárodní výstavě u příležitosti festivalu "Otevřené ateliéry", výstavě v Senátu Parlamentu České republiky, pomalovala podchod Demeloch v Českém Těšíně, vyzdobila telefonní budky v Brně a realizovala dalších 51 sólových výstav po celé České republice.

Za vším úspěchem stojí autorčina vášeň v tvorbě a vyjadřování se. Také však podpora nejbližších a obdivovatelů jejího umění, za které je autorka velmi vděčná.


Veškeré obrazy jsou dostupné ke koupi jak na výstavách, tak i online ♥